Zakup fotelika rowerowego dla dziecka – na co zwracać uwagę?

Coraz więcej rodziców przekonuje się, że nawet z małym dzieckiem można prowadzić aktywny tryb życia. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które sprawią, że każdemu będzie wygodnie, a jednocześnie bezpiecznie. Jeśli lubimy jeździć na rowerze, a nasze dziecko jest jeszcze za małe na swój prywatny jednoślad, to może się okazać, że idealnym rozwiązaniem będzie zakup fotelika rowerowego dla dziecka – Sklep Bikeovo. Przy jego wyborze warto wziąć pod uwagę wiek i wagę dziecka.

Jaki fotelik rowerowy dla dziecka będzie najlepszy?

Jeśli mamy małe dziecko i wolelibyśmy przez cały czas je widzieć, to z pewnością powinniśmy się zdecydować na fotelik rowerowy dla dziecka, który będzie mocowany między nami a kierownicą. Wówczas dziecko będzie siedziało przed nami, będziemy je widzieć, a jednocześnie ono będzie widziało nas i wszystko to, co będzie się znajdowało przed nami.

Jednak taki fotelik rowerowy dla dziecka możemy wybrać tylko wówczas, gdy nasza pociecha nie przekroczyła jeszcze 15 kilogramów.

Jaki fotelik rowerowy dla starszego dziecka?

Mamy dziecko, które przekroczyło wagę 15 kilogramów? Jeśli tak, to w tym przypadku powinniśmy zdecydować się na fotelik rowerowy dla dziecka, który będzie mocowany na bagażniku. Nasza pociecha będzie mogła w nim wygodnie podróżować, jednak musimy się liczyć z tym, że nie będziemy mogli jej widzieć przez cały czas. Najważniejsze jest jednak to, aby taki fotelik rowerowy dla dziecka był bezpieczny. Decydując się na fotelik rowerowy dla dziecka powinniśmy sprawdzić, czy posiada on niezbędne atesty i certyfikaty, tak abyśmy mieli pewność, że korzystamy z produktu, który ma wysoką jakość wykonania. Dodatkowo jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę na to, że taki fotelik rowerowy dla dziecka musi mieć odpowiednie pasy zabezpieczające, a więc takie, których dziecko samo nie odepnie.

Dobrze również, aby miało pasy na nóżki, tak abyśmy mieli pewność, że przez całą podróż będą się one znajdowały w bezpiecznym miejscu.