Woda nie zwykle istotna pomoc

Oprócz pożywienia, zdrowa dieta obejmuje oczywiście dostarczanie odpowiedniej ilości płynów. Szczególnie ma to ogromne znaczenie w pierwszej fazie ciąży, gdy mają miejsce nieprzyjemne mdłości.

Występowanie wymiotów, biegunek, a nawet gorączki, może być przyczyną odwodnienia, które jest niewskazane zarówno dla ciebie, jak i dziecka mieszkającego w twoim brzuchu. Aby nie dopuścić do odwodnienia, należy przyjmować co najmniej dwa litry płynów dziennie.

Kobiety w ciąży powinny zwracać uwagę na to co piją, jednak najlepiej, jeśli będzie to woda mineralna niskomineralizowana. Niewątpliwie musi ona być świeża, nie ma z tym żadnego problemu skoro i tak wypijesz całą otwarta dzisiaj butelkę.

Nie ma więc obawy, że będzie ona stała kilka dni, szczególnie w ciepłe, słoneczne lato. Oczywiście nie ma przeciwwskazań do picia lekkich herbat i ewentualnie kawy, jednak ją to lepiej z mlekiem.

Dobrym sposobem na ugaszenie pragnienia będą też soki owocowe, najlepiej wyciskane ze świeżych owoców, ale również i warzyw. Jeżeli już musisz napić się soku z kartonu, zwróć uwagę, aby nie zawierał on za dużo cukru.

Nie musze wspominać o odstawieniu alkoholu, jednak nic ci się nie stanie, gdy będziesz miała szczególną ochotę na piwo. Możesz sięgnąć po to bezalkoholowe, ale nie obawiaj się o swoje dziecko, gdy napijesz się łyka od męża.

Ważne, żeby zachować umiar pod każdym względem. A na imprezach rodzinnych zawsze możesz poprosić o kolorowego, równie smacznego bezalkoholowego drinka.

http://szczepionki.net.pl www.sp225.waw.pl