Tenis

Powinniśmy dbać o to, żeby nasze dzieci żyły aktywnie, a nie tylko spędzały swój wolny czas przed telewizorami i ekranami komputerów. Warto je więc zachęcać do uprawiania sportu, a jeśli zainteresują się jakąś dyscypliną, to powinniśmy się z tego cieszyć i wspierać je w rozwijaniu swoich talentów. Do uprawiania sporej liczby dyscyplin sportowych nie trzeba wiele. Do biegania potrzebne są tylko odpowiednie buty, a do pływania strój kąpielowy.

Są jednak takie sporty, w których pieniądze odgrywają jednak pewną rolę i często zalicza się je do grona sportów elitarnych. Tak jest chyba właśnie z tenisem, który, podobnie jak golf, kojarzy nam się z rozrywkami ludzi bogatych. Jeśli jednak nasze dziecko interesuje się tą dyscypliną, to powinniśmy postarać się je w tym wspierać. Żeby móc grać w tenisa, przede wszystkim, trzeba mieć porządną rakietę i odpowiednie buty.

Obuwie jest tutaj dość ważne, ponieważ w tym dynamicznym sporcie w dość konkretny sposób obciąża się mięsnie i stawy, a właściwe buty te obciążenia minimalizują, co znacznie zmniejsza ryzyko odniesienia kontuzji. Mają one również istotny wpływ na stateczność zawodników. Dość problematyczne może być również znalezienie odpowiedniej przestrzeni do uprawiania tego sportu. Na osiedlach znajdziemy boiska piłkarskie czy koszykarskie, które są darmowe w użytkowaniu, jednak brakuje tam raczej kortów tenisowych.

Dlatego też być może będziemy zmuszeni do zapisania naszego dziecka na profesjonalne treningi, a to też trochę kosztuje.

korty tenisowe poznań https://patatajek.pl/kategorie/19-ochraniacze-i-kaloszki www.kongres-samorzadowy.pl