Tenis jako pasja

Czasami zdarza się, że rodzice zapisują swoje dzieci na zajęcia sportowe, ponieważ zależy im na tym, żeby osiągnęły one w przyszłości sukcesy. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli tylko sam maluch wykazuje zainteresowanie danym sportem. Zmuszanie go do określonych aktywności fizycznych nie ma natomiast większego sensu, a nawet może wyrządzić mu krzywdę. Bez wątpienia, tenis jest bardzo widowiskową dyscypliną sportu, której uprawianie może przynieść młodemu człowiekowi mnóstwo frajdy.

W dzisiejszych czasach młodzież dość niechętnie podchodzi do wszelkich aktywności fizycznych, a swój wolny czas spędza głównie przed komputerami i telewizorami. Dobrze by było, gdyby nasze dziecko wolało biegać z rakietą po korcie, zamiast grać w gry komputerowe. Nie można jednak nakazywać mu spędzania czasu właśnie w ten sposób, ponieważ możemy wywołać odwrotny efekt – maluch zamiast bliżej zainteresować się sportem, nabierze do niego awersji. Tenis uznawany jest za dość elitarną dyscyplinę sportu.

Raczej nie gra się w niego na szkolnych boiskach i osiedlowych podwórkach. Dość często uprawiają go natomiast osoby dobrze sytuowane, które chcą w ten sposób niejako awansować społecznie. Oczywiście, chociaż snobizm nie jest pozytywnym zjawiskiem, to jednak jeśli stanowi on dla kogoś motywację do uprawiania sportu, to jest to dobra okoliczność. Zupełnie inaczej jest jednak w sytuacji, w której ambicją rodziców jest to, żeby ich dziecko stało się dobrym tenisistą, podczas gdy ono same nie jest tym w ogóle zainteresowane.

squash poznań hale sportowe Szkoła Fouette