Poranne nudności

Wiele kobiet w ciąży skarży się na poranne nudności. Jest to jeden z najbardziej nieprzyjemnych oraz dokuczliwych objawów. Poranne mdłości mogą być spowodowane przez kilka czynników. Jednym z nich jest nieprawidłowe odżywianie przyszłej mamy. Zmiany, jakie zachodzą w organizmie w okresie ciąży nie pozostają bez wpływu na przewód pokarmowy. U wielu kobiet ciężarnych obserwuje się zwiększone zużycie glukozy.

Z tego powodu zwiększa się ilość kwasów żołądkowych oraz poszczególnych enzymów trawiennych. Właśnie te zmiany w największym stopniu odpowiadają za poranne mdłości, lecz za pomocą właściwego sposoby odżywiania można je znacząco zminimalizować. Najważniejszą zasadą jest systematyczne spożywanie posiłków. Najlepiej żeby pojedyncza porcja nie była zbyt obfita. Kolejną znaczącą kwestią są odpowiednie proporcje między węglowodanami, tłuszczem a białkiem. Kolejnym powodem porannych mdłości może być przedłużający się stres bądź zdenerwowanie.

Stres negatywnie wpływa na organizm, zwłaszcza w przypadku kobiety ciężarnej. Częste sytuacje stresowe mogą manifestować się nudnościami i mdłościami. Z tego powodu przyszła mama powinna zadbać o relaks oraz wypoczynek. Warto również wspomnieć o indywidualnych predyspozycjach organizmu. U niektórych kobiet ciężarnych poranne mdłości nie występują podczas całej ciąży. Każdy organizm inaczej reaguje na zmiany hormonalne, dlatego trudno określić predyspozycje do występowania mdłości.

Najczęściej córka miewa podobne dolegliwości w okresie ciąży, co jej matka.

Gdańsk: żłobek niepubliczny