Polityka i jej wpływ na kulturę

Wśród głównych dziedzin kulturowych znajduje się jeszcze kultura polityczna, która może w naszym kraju przejawia się raczej negatywnym wydźwiękiem, niemniej jednak stanowi ona źródło bardzo istotnej wiedzy dla społeczeństwa. Mianowicie dostarcza wiedzę w zakresie przekazywania wzorców oraz pewnych systemów wartości, które zdecydowanie inaczej przedstawiają się w kontekście sprawowania władzy państwowej niż bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem.

Jest to w pewnym sensie pokazanie, kto tu rządzi, jednak w pozytywnym tego słowa znaczenia. Nie ulega wątpliwości, że każda partia posiada swoje własne aspiracje i czerpanie wzorców z nich wszystkim może wprowadzić pewne zamieszanie, dlatego też społeczeństwo dzieli się pomiędzy poszczególne poglądy, tym samym tworząc przykład indywidualnych wzorców kulturowych.

Wspomniane negatywne odbieranie wystąpień politycznych ma tutaj bardzo duże znaczenie związane z wyczuleniem, że nie zawsze zgadzamy się ze wszystkim, co jest nam przekazywane, wpajane i niestety narzucane.

www.zebymed.pl