Pod wodę nocą

Te same miejsca nocą zwykle prezentują się znacznie ciekawiej. Wie o tym każdy, kto chodził dobrze znanymi ulicami w godzinach wieczornych podczas awarii prądu albo wybrał się kiedyś do lasu po zmroku. Świat nabiera tajemniczości i dziwnego uroku. Może też być bardziej niebezpieczny – co doceniają miłośnicy wysokiego poziomu adrenaliny.

Te same reguły sprawdzają się pod wodą. Ten sam zbiornik nabiera zupełnie nowego uroku podczas nocnego zejścia pod wodę. Nocne nurkowanie jest tak interesujące m.in.

dlatego, że w naturalnych zbiornikach często pojawiają się zupełnie inne gatunki zwierząt, niż za dnia. Nie każde stworzenie przepada za światłem dziennym, podobnie zresztą, jak ma to miejsce na powierzchni. To prawdziwa gratka dla tych, którzy nurkowali już wiele razy i szukają zupełnie nowych wrażeń. By bezpiecznie schodzić pod wodę nocą jest nam niezbędna latarka o dużej mocy.

Ogólnie można powiedzieć, że im mocniejsze oświetlenie, tym lepiej. Więcej zobaczymy i będziemy bezpieczniejsi. Poza tym, zaleca się nurkowanie z więcej niż jednym źródłem światła. Odpowiednie oświetlenie przydaje się z wielu powodów – nie tylko po to, by podziwiać podwodny krajobraz.

Równie ważna jest jego rola komunikacyjna. Inni członkowie ekipy będą wiedzieć gdzie jesteśmy. Poza tym, możemy użyć światła, by porozumiewać się alfabetem Morse’a lub za pomocą ustalonych wcześniej sygnałów. Przyda się też awaryjna latarka.

Jeśli nasze główne źródło światła zgaśnie, będziemy mogli bezpiecznie wrócić na powierzchnię.

korty tenisowe poznań http://startowe.eu