Pierwsze buty dla niemowlaka – kiedy i jakie?

Chodzenie to jeden z najważniejszych punktów w rozwoju każdego dziecka. Jednocześnie wzbudza ono ogromne emocje, a celebrowanie pierwszych samodzielnie stawianych kroków to wręcz swoisty rytuał, którego w żadnej szczęśliwej rodzinie zabraknąć nie może. Warto pochylić się nad tą kwestią i zastanowić się, jak podejść do pierwszego obuwie, jakie przyjdzie nosić naszemu potomstwu. Do pewnego momentu nie trzeba się tym jakoś specjalnie przejmować, bo zanim maluch w ogóle zacznie chodzić, buty zasadniczo nie są mu potrzebne.

Malutkie stópki rozwijają się najlepiej bez bucików, więc przedwczesne sięganie po nie nie ma większego sensu. Jednakże po postawieniu pierwszych kroczków sprawy nabiorą tempa, dlatego o bucikach zdecydowanie należy pomyśleć. Idealne pierwsze buty dla niemowlaka – co je wyróżnia? Przede wszystkim takie pierwsze buciki muszą być maksymalnie wygodne – miękkie, elastyczne i lekkie. Ich cholewka powinna kończyć się pod kostką.

Warto zwrócić uwagę na tęgość bucików, ponieważ paluszki muszą mieć swobodę ruchów. Wnętrze buta musi być tak wykonane, aby nie znajdowały się w nim żadne zadziory ani punkty, które mogłoby wywoływać otarcia i co za tym idzie dyskomfort. Lepiej postawić na produkty marek wyspecjalizowanych w temacie, za którymi stoi renoma i doświadczenie w produkcji. Zdecydowanie zmniejsza to ryzyko dokonania złego wyboru, a z punktu widzenia rodzica dbającego o swojego potomka to już bardzo wiele.

Gdzie szukać dobrych butów dla niemowlaka? Sklepy z artykułami dziecięcymi zazwyczaj oferują także obuwie dla niemowląt, ale zdarza się spotkać je nawet w niektórych sklepach obuwniczych, które chcą poszerzyć swoją grupę docelową i kompleksowo zaspokajać oczekiwania kupujących. Jeśli nie chcemy z jakichś względów nabywać obuwia stacjonarnie, możemy zdecydować się na zakup w internecie. Plusem jest to, że często mamy szerszy wybór i możemy się lepiej zastanowić. W razie ewentualnych problemów z dopasowaniem, zwrot można bezproblemowo zrealizować.