Oglądając telewizję myśl!

Przeglądanie oferty programów telewizyjnych może zająć bardzo wiele czasu. Wybór w końcu jest ogromny, bo mamy do dyspozycji zarówno programy informacyjne, sportowe, filmowe czy dokumentalne.

Nie chcąc jednak tracić czasu, a także w trosce o stan naszego umysłu, warto wybierać tylko ambitne programy dostępne w telewizji. Istotnym elementem inteligentnej i kulturalnej rozrywki jest to, iż w trakcie oglądania programu musimy myśleć i nie możemy pozwolić sobie na odpoczynek, tzn.

wyłączenie myślenia. Inteligentne programy muszą nas przede wszystkim wciągnąć, żebyśmy mogli się skoncentrować na nich w pełni.

Bynajmniej nie jest w tym momencie mowa o programach, w których uczestnicy muszą wykazać się wiedzą. Często o wiele lepszym programem, który stanowi wyzwanie intelektualne, może być film kryminalny.

Odpowiednio zawiła fabuła, a także kolejne podpowiedzi pojawiające się w trakcie filmu, powodują, że wraz z głównym bohaterem chcemy rozwiązać zawiłą zagadkę. Rozrywka ta jest doskonała na długie, zimowe wieczory.

Księgarnia internetowa