Mama wzór do naśladowania

Bycie mamą to bardzo ważna posada, która wymaga od kobiet nie tylko wiele poświęceń, ale sporo uwagi, jaką musi obdarzyć dziecko. Te małe pociechy ciągle obserwują, sprawdzają, porównują, analizują. Co wolno, czego nie wolno.

Dlaczego mama może robić coś, czego mi absolutnie nie wolno ruszać. Kroi nożem nucąc piosenki, a gdy wchodzę staje się spięta. Takie reakcje, wręcz wrodzone zachowania, muszą być w odpowiednim czasie przekazywane dziecku.

Ponieważ one chcą być takie jak mamy, to gestii mam leży ich szybkie wdrażanie. Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie, ale dla nas kobiet nie ma nic trudnego i ze wszystkim sobie poradzimy. Ważna jest konsekwencja i zdeterminowanie, pod żadnym pozorem nie możemy odpuszczać.

W oczach dziecka jesteśmy ideałem, któremu wszystko się udaje. To nas pyta jak to się nazywa, gdzie jest zabawka. Przychodzi po radę, pyta o nasze zdanie, ma do nas zaufanie i wie, że chcemy zawsze dla niego jak najlepiej.

Jak zrobimy coś, czego nie powinnyśmy, czy powiemy jakieś nie cenzuralne słowo, to jestem pewna, że zaraz będzie ono powtórzone. Bo skoro mamusia może to chyba ja również. Nie dość, że musimy wiecznie pilnować nasze pociechy, to również uważamy na siebie.

To z mamą odkrywa nowe kąty, zabawki, oraz gry. Pierwsze smaki wprowadza do diety mama, a tym bardziej te, które uwielbiają dzieci, jak słodkości, przez co jeszcze bardziej je kochają. Ach te kochane mamy, co by było, gdyby ich zabrakło, może lepiej się nad tym nie zastanawiać.