Dlaczego warto zainwestować w drewnianą kolejkę? [okiem matki]

Kupując dziecku zabawki, chcemy żeby chętnie spędzało przy nich czas, ale jednocześnie też chcemy mieć pewność, że będą one rozwijały jego kreatywność i wyobraźnię. Dlatego też, warto zainwestować w drewnianą kolejkę, bo ma ona znacznie więcej do zaproponowania naszemu dziecku, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. O co dokładnie chodzi?

Dbałość o szczegóły i solidne wykonanie

Przede wszystkim decydując się na kolejkę drewnianą mamy pewność, że wybraliśmy produkt, który będzie solidny. To oznacza, że nasze dziecko będzie mogło się nim bezpiecznie bawić, a my będziemy mieli gwarancję, że od takiej kolejki nie odpadną żadne małe elementy, które mogłyby stanowić zagrożenie. Poza tym przy takich drewnianych kolejkach mamy propozycję całej infrastruktury, więc dziecko nie tylko będzie mogło budować tory w różnych kierunkach, ale również decydować, gdzie ma być postawiony dom, gdzie drzewo, gdzie ma iść ulica, którą będzie przecinała kolejka.

To oznacza, że za każdym razem, gdy nasze dziecko sięgnie po taką kolejkę drewnianą, będzie mogło wszystko zbudować od nowa, a co się z tym wiąże, cały czas będzie mogło pobudzać swoją wyobraźnię i kreatywność. No i mając takie nieskończone możliwości rozbudowywania kolejki drewnianej, nie będzie się nią nudziło. Nawet jeśli na jakiś czas kolejka zostanie odłożona na bok, to możemy być pewni, że w którymś momencie znowu zostanie rozłożona i dziecko na nowo zacznie się nią bawić.

Element edukacji

Z jednej strony mając drewnianą kolejkę, nasze dziecko będzie mogło wykorzystywać różne połączenia poszczególnych elementów, rozbudzając tym sposobem wyobraźnię. Ale taka kolejka drewniana będzie świetną opcją dla całej rodziny, będziemy mogli się przy niej bawić wspólnie, dokładając kolejne elementy, niekoniecznie drewniane, ale wykorzystując inne zabawki.

Może się okazać, że zabawa taką kolejką drewnianą będzie świetnym punktem do rozmowy na temat bezpieczeństwa, tego co można robić przy torach, a czego nie można. Na co trzeba uważać, kiedy należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli zainwestujemy w kolejkę drewnianą, będzie nam łatwiej zacząć z dzieckiem rozmowę o zasadach ruchu drogowego. Właściwie takie rozmowy będą wychodziły naturalnie podczas zabawy. Nie ulega wątpliwości, że kolejka drewniana będzie miała świetny wpływ na rozwój dziecka.

Dlatego tak ważne jest to, aby jak najszybciej znalazła się ona w naszym domu. Nie tylko będzie zajmowała nasze dziecko ciekawą zabawą, ale także będzie rozbudzała jego wyobraźnię.

Drewniane huśtawki wagowe www.zimnacrew.pl