Co może wpłynąć na wynik?

Popularne testy ciążowe, które działają w oparciu o próbkę moczu mogą dać niestety nieprawdziwy wynik. Same testy mają charakter uniwersalny i nie sprawdzają się również dobrze w każdej sytuacji. Dlatego może się zdarzyć, że różne czynniki wpłyną na sfałszowanie wyniku. Jakie to czynniki? Przede wszystkim różne rodzaje leków. Świadomość możliwego wpływu przyjmowanych środków farmakologicznych na wynik testu, powinny mieć przede wszystkim osoby leczące niepłodność.

To właśnie te leki są w grupie medykamentów, które mają największy wpływ na testy ciążowe. Bezpłodność to jednak nie jedyna przypadłość, której leczenie może sfałszować wynik. Inne schorzenia, to bezsenność czy choroba Parkinsona. Do wyników testów sceptycznie powinny podchodzić również kobiety cierpiące z powodu alergii. Leki przeciwalergiczne też mogą zmienić skład moczu na tyle, że wynik okaże się błędny.

To samo dotyczy tabletek nasennych oraz leków uspokajających i przeciwkonwulsyjnych. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że testy można wykonywać bez dużego ryzyka otrzymania fałszywego wyniku, stosując różne formy antykoncepcji. Dotyczy to zarówno tabletek antykoncepcyjnych, jak i różnych form domacicznych. Na wynik wpływ mogą mieć też przyczyny bardziej prozaiczne. Warto pamiętać o tym, by nie pić zbyt wiele wody przed wykonaniem testu i aby przeprowadzić badanie z samego rana.

Ważne jest też to, by od oddania moczu nie minęło więcej niż piętnaście minut, do czasu kontaktu z testem. Po kwadransie mocz nie nadaje się już do testowania.

https://aspazja.pl/zabiegi/karboksyterapia