Brak miesiączki a ciąża

Dla niektórych kobiet, które nie planują potomstwa brak miesiączki w wyznaczonym terminie to powód do strachu. Wiele z nich spodziewa się, że oznacza to ciążę. Regularne miesiączki są najlepszą gwarancją braku ciąży, jednakże nawet gdy występują dłuższe przerwy nie muszą one automatycznie oznaczać zapłodnienia. Niekiedy powody braku miesiączki są zupełnie inne.

Do ginekologów coraz częściej zgłaszają się kobiety, które uskarżają się na nieregularne cykle miesiączkowe. Najczęściej związane są one z zaburzeniami hormonalnymi. Jednym z częstszych schorzeń, które odpowiada za brak miesiączki to zespół policystycznych jajników. Niekiedy zdarza się, że odstęp pomiędzy kolejnymi miesiączkami wynosi nawet dwa miesiące lub więcej.

Dzięki odpowiedniemu leczeniu można unormować cykl menstruacyjny. Niekiedy za spóźniona miesiączka jest efektem stresującego trybu życia. Nieustanny pośpiech, nadmiar obowiązków zawodowych lub domowych są najlepszą drogą do tego, by cykl miesiączkowy rozregulował się. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, wypoczynek są najlepszym lekarstwem na to, żeby wszystko unormowało się.

Na podstawie powyższych przykładów można stwierdzić, że brak miesiączki nie musi oznaczać ciąży. W przypadku podejrzeń zapłodnienia można wykonać test ciążowy. Pomimo dużej skuteczności nie zawsze wykrywa ciążę bądź daje wynik fałszywie pozytywny. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u ginekologa.

Odpowiednie badanie umożliwi pewne zdiagnozowanie ciąży.

https://www.gandalf.com.pl/seria/thorgal/

basen w 3 trymestrze ciąży - hydropool.pl dom.ogladajonline.com.pl www.1809.pl